Wraca THE ENGLISH FALL CONTEST !!!

Szanowne Uczennice, Szanowni Uczniowie !!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Szkolnym Konkursie Wiedzy o Tradycjach Jesiennych Krajów Anglosaskich - THE ENGLISH FALL CONTEST, który odbędzie się 18.12.2020 ( piątek ) o godz.8.00 na platformach Quizizz i MTeams.

Konkurs będzie miał formę pisemną, będzie zawierał pytania otwarte oraz zamknięte i zostanie w całości przeprowadzony w języku Szekspira. Jest to wydarzenie premiujące wiedzę oraz dociekliwość uczestników, w którym będzie można zdobyć ATRAKCYJNE nagrody, a także unikalne, oryginalne i autorskie dyplomy przygotowane przez jedną z uczennic naszej szkoły, której personaliów na razie nie ujawniamy.

Tegoroczna edycja dotyczy typowej anglosaskiej Wigilii Wszystkich Świętych, polskiego i niemieckiego Święta Zmarłych, Dia de Los Muertos oraz motywów nadprzyrodzonych w anglosaskiej literaturze i popkulturze, a także kulturze niemieckiej.

Zainteresowani winni zwrócić szczególną uwagę na: 1) historię i tradycje powyższych świąt jesiennych
2) anglosaską powieść gotycką ( również opowiadania gotyckie ) i sztandarowe dzieła ekspresjonizmu niemieckiego w kinematografii
3) dwudziestowiecznych i współczesnych anglosaskich twórców literatury grozy
4) klasyczne dzieła grozy kinematografii amerykańskiej i brytyjskiej oraz jeden kultowy musical...

Osoby chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zgłaszanie się do p. Dominiki Sozańskiej i p. Marcina Pawlaka lub poinformowanie o tym fakcie swoich nauczycieli języka angielskiego.

Nieprzekraczalny termin zgłoszeń to 16.12.2020 ( środa ) do godz. 13.00.

ZAPRASZAMY!!!

Dominika Sozańska