POWER

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Danuty Siedzikówny "Inki" we Wrocławiu realizuje projekt Ponadnarodowej Mobilności Uczniów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pt. "Tacy różni, a tacy podobni. Razem - idealni!" dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych, niezbędnych dla rozwoju osobistego uczniów oraz wzmocnienie w nich wewnętrznej potrzeby aktywnego obywatelstwa i integracji społecznej.

Dofinansowanie projektu z UE: 94 562 PLN

Projekt objęty hono­­­rowym patronatem Konsula Republiki Litewskiej we Wrocławiu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Już w poniedziałek 20.09.2021 ruszamy z rekrutacją do naszego projektu pt. „Tacy różni, a tacy podobni. Razem - idealni!” realizowanego w ramach  „Ponadnarodowej mobilności uczniów”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy projektu wezmą udział w intensywnych warsztatach językowych, kulturowych i z autoprezentacji, a następnie będą realizować zadania projektowe wraz z uczniami z partnerskiej szkoły Hermann Zudermann Gymnasium w Kłajpedzie na Litwie. Będziemy szukać podobieństw i różnic kulturowych pomiędzy Polską a Litwą, z szczególnym naciskiem na udział nastolatków w społeczeństwie i kulturze. Produktem końcowym projektu będzie stworzony wspólnie “Autoportret Młodego Europejczyka”. Punktem kulminacyjnym projektu będzie 7 dniowy wyjazd grupy 20 uczniów naszej szkoły do Kłajpedy. Realizując przedsięwzięcie będziemy współpracować z Konsulem Honorowym Republiki Litewskiej we Wrocławiu panem Tomaszem Kosoniem, który objął nasz projekt honorowym patronatem.O wszelkich działaniach projektowych będziemy informować na szkolnej stronie internetowej i oficjalnym fanpage'u szkoły na Facebooku. Aplikować mogą uczniowie klas 2. i 3. chcący pogłębić umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, pracować w międzynarodowej grupie, rozwijać umiejętności dotyczące technologii informacyjno-komunikacyjnych, zainteresowani tematyką kultury i sztuki oraz posiadający zgodę rodziców / opiekunów na udział w mobilności. Pełny regulamin rekrutacji dostępny jest w pliku pdf oraz w sekretariacie uczniowskim szkoły. Informacji o projekcie udzielają nauczycielki języka angielskiego: p. Halina Król-Szremska, p. Dominika Sozańska, p. Katarzyna Maciejewska-Socha oraz p. Nina Michocka.

WYNIKI REKRUTACJI

Mobilność w Kłajpedzie 4-8.04.2022