Serdecznie zapraszamy na "Dni otwarte" w Jedynce! Piątek 12 kwietnia o godz. 18.00! W programie: przedstawienie wizji i kierunku rozwoju szkoły, prezentacja szkoły LO nr I, spotkanie z wychowawcami przyszłorocznych klas pierwszych, omówienie zasad rekrutacji.

Nauczyciele bibliotekarze:
Dorota Guzikowska
Krystyna Pietraszko

Biblioteka szkolna LO I jest jedna z pierwszych skomputeryzowanych bibliotek we Wrocławiu obecnie należącą do Wrocławskiego Systemu Bibliotecznego, pracującego na programie bibliotecznym PROLIB. Posiada ona ok. 30 tysięcy książek widocznych dla czytelników w katalogu on-line Wrocławskiej Edukacji. Jest edukacyjną pracownią szkoły, której zadaniem od zawsze było gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie książek, czasopism oraz innych materiałów źródłowych. Służy ona rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych różnych grup odbiorców: uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników LO I. Zajmuje się także upowszechnianiem wiedzy i rozwojem szeroko pojętej kultury. Ponieważ jest wyznacznikiem rozwoju czytelnictwa w różnych jego aspektach pracujący w niej nauczyciele starają się, by była godna miana biblioteki XXI wieku.

Nasza biblioteka jest nowoczesna, pełna pomysłów, otwarta na użytkowników i stale podejmuje działania promujące książki oraz proces czytania. Czytania, które pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jest przyjemnością i relaksem, wyzwala energię do działania, daje czas na refleksję, poszerza słownictwo i poprawia pamięć.  Ile osób, tyle określeń czym jest książka i co daje czytanie: książka to nie rzecz, to wydarzenie; książka to przyjaciel czy towarzysz, to przewodnik i źródło wiedzy, to odskocznia od teraźniejszości, podróż w nieznane, przygoda itd. Biblioteka organizuje zatem przeróżne formy promocji czytelnictwa i rozwijania zainteresowań: z jednej strony są to różnego rodzaju akcje, kampanie społeczne, konkursy, wystawy okolicznościowe, z drugiej natomiast indywidualna praca z czytelnikiem.

Zapraszamy do naszej biblioteki – w niej każdy znajdzie coś dla siebie !!!

Data dodania: 2020-10-08 20:16:12
Data edycji: 2020-10-09 07:34:25