Serdecznie zapraszamy na "Dni otwarte" w Jedynce! Piątek 12 kwietnia o godz. 18.00! W programie: przedstawienie wizji i kierunku rozwoju szkoły, prezentacja szkoły LO nr I, spotkanie z wychowawcami przyszłorocznych klas pierwszych, omówienie zasad rekrutacji.

Psycholog

Podstawowa zasadą korzystania z pomocy psychologicznej jest dobrowolność. Bywa tak, że uczeń jest kierowany przez wychowawcę, nauczycieli, rodziców lub zgłasza się sam. W każdej opisanej sytuacji , ostateczna decyzja należy do ucznia. Spotkania z psychologiem to zazwyczaj rozmowa . Jest to rozmowa, która różni się od rozmów, które prowadzimy na co dzień. Nakierowana jest na obszar trudności     z jakimi zgłasza się uczeń, rodzic czy nauczyciel. Psycholog jest zobowiązany do zachowania dyskrecji /z wyjątkiem sytuacji zagrażających życiu czy zdrowiu/. W ten sposób zostają stworzone warunki, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i umożliwiają budowanie relacji opartej na zaufaniu. Psycholog jest przygotowany do udzielania wsparcia uczniom, którzy przeżywają różne trudności. Wspólnym mianownikiem tych problemów jest odczuwany dyskomfort, cierpienie, poczucie, że nie potrafię zmienić swojego stanu, mimo iż próbuję. Bardzo dobrym przewodnikiem wówczas jest nasze samopoczucie. Wspomniane wsparcie jest efektem rozmów z psychologiem, które pomagają w zrozumieniu, co się ze mną dzieje, mają na celu zmniejszenie napięcia psychicznego, spowodowanego odczuwaniem nieprzyjemnych stanów emocjonalnych. Psycholog posiada umiejętności, by rozmowę prowadzić w taki sposób, by pomóc uczniowi zwiększyć wiedzę na temat samego siebie (samoświadomość), wyrazić nagromadzone emocje (zazwyczaj nieprzyjemne), wzbudzać refleksje, pomagać w zmianie zachowania, doprowadzić do zmiany perspektywy w myśleniu.Częścią tych rozmów może być psychoedukacja czyli przekazywanie informacji o prawidłowościach ludzkiego myślenia, działania, uczenia się, zapamiętywania, odczuwania, przeżywania itd . Wzbogacony o tę wiedzę uczeń może lepiej rozumieć siebie i lepiej radzi sobie w kontaktach z innymi ludźmi. Psycholog ma zawsze czas na rozmowę.

-----------------------------------------------------------------------

Psycholog szkolny: p. mgr Dawid Zieliński

-----------------------------------------------------------------------

Godziny pracy psychologa szkolnego:

Poniedziałek  11.30 - 16.15
Wtorek            9.50 - 15:20