Weź udział w zbiórce krwi!

W odpowiedzi na apel RCKiK we Wrocławiu chcemy włączyć się aktywnie w akcję krwiodawstwa. Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy ukończyli 18 rok życia do wzięcia udziału w zbiórce krwi, jak również naszych absolwentów i wszystkich chętnych ludzi dobrej woli.  Jeśli czujecie się zdrowi i chcielibyście oddać cząstkę siebie innym, to zapraszamy 19.11 (czwartek) do RCKiK, znajdującego się przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. W związku z obostrzeniami związanymi z Covid-19, nie będzie zbiorowego wyjścia, każdy chętny musi przybyć indywidualnie w godzinach otwarcia banku krwi tj. 7.00-17.30 (przy rejestracji proszę koniecznie o podanie nazwy I LO).
Osobom, które wezmą udział w zbiórce krwi przysługuje zgodnie z prawem dzień wolny-usprawiedliwiony od szkoły/pracy.

--------------------------------------------

Oddawanie krwi odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Jeżeli jednak nie czulibyście się komfortowo oczekując w kolejce, istnieje możliwość rejestracji na konkretną godzinę pod numerami telefonów:
71-371 58 24 lub 693 693 702
Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00
Dawcy zarejestrowani na konkretny termin i godzinę przyjmowani są poza kolejnością oczekujących, którzy nie korzystają z zapisów telefonicznych.

W obecnej sytuacji wszystkich krwiodawców obowiązuje reżim sanitarny dlatego należy pamiętać o następujących zasadach:

1. o obowiązku noszenia maseczki ochronnej na terenie Centrum Krwiodawstwa;
2. o założeniu adekwatnego ubioru do warunków atmosferycznych (ciepła bluza/kurtka, czapka, parasol) ze względu na wydłużenie czasu oczekiwania przed wejściem do RCKIK w związku z koniecznością przeprowadzania preselekcji dawców;
3. o konieczności oczekiwania na wezwanie pracownika rejestracji, który wyda ankietę wstępnej kwalifikacji;
4. o naszykowaniu dokumentu tożsamości, np. dowodu osobistego;
6. o odwołaniu wizyty w przypadku objawów grypy lub przeziębienia (np. do 2 tygodni wstecz) lub z jakichkolwiek innych powodów;
7. o przybyciu na wskazaną godzinę przy rejestracji telefonicznej;

--------------------------------------------

Wszelkie przydatne informacje możecie znaleźć również na stronie RCKiK we Wrocławiu lub klikając  w INFO1, INFO2, INFO3

--------------------------------------------

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z akcją krwiodastwa, to proszę je kierować do p. K. Gietner lub p. R. Pietrygały