Umowa o Patronat naukowy z Uniwersytetem Wrocławskim podpisana!

Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 26 września 2022 r. została podpisana pomiędzy naszą szkołą a Uniwersytetem Wrocławskim umowa o przyznanie Patronatu Naukowego.

W ramach otrzymanego Patronatu Naukowego Uniwersytet zobowiązuje się m.in. do:

• Prowadzenia, dla uczniów Szkoły, zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu w siedzibie Szkoły w wymiarze i na zasadach określonych w odrębnych umowach.
  • Prowadzenia, dla uczniów Szkoły, zajęć laboratoryjnych i wykładów przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu w laboratoriach i salach wykładowych Uniwersytetu w wymiarze i na zasadach określonych w odrębnych umowach.
  • Objęcia, przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu, indywidualną opieką naukową uczniów Szkoły, którzy odnieśli sukces w olimpiadach przedmiotowych (tutoring naukowy).
  • Umożliwienia pracownikom naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu udziału w obozach naukowych, konferencjach i odczytach organizowanych przez Szkołę.
  • Współorganizowania ze Szkołą konferencji, wykładów, konkursów, obozów naukowych i imprez o charakterze popularno-naukowym.

W wyniku podpisanej umowy nasza Szkoła zobowiązała się m.in. do:

• Tworzenia warunków organizacyjnych do prowadzenia zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w Szkole przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu.
  • Umożliwienia udziału uczniów Szkoły w zajęciach organizowanych dla nich w laboratoriach i salach wykładowych Uniwersytetu,
  • Udostępniania sal i innych pomieszczeń Szkoły na organizowane przez Uniwersytet wykłady, konferencje, konkursy i imprezy popularno-naukowe,
  • Umożliwienia uczniom Szkoły dostępu do informacji na temat działalności Uniwersytetu poprzez stałą ekspozycję materiałów reklamowych (m. in. plakatów, ulotek, roll-upów, banerów, itp.),
  • Umożliwienia uczniom Szkoły udziału w spotkaniach organizowanych przez Uniwersytet dla kandydatów na studia,