Projekt UniezależniaMY

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie UniezależniaMY, finansowanym ze środków miasta Wrocławia, a realizowanym przez psychologów z Fundacji Pozytywka w okresie od października 2023 do stycznia 2024.
W ramach projektu 7 szkolnych liderów profilaktyki uczestniczyło w warsztatach psychoedukacyjnych, w ramach których wymyślili i opracowali działanie profilaktyczne adresowane do społeczności szkolnej pod hasłem „Dzień profilaktyki”.
Był nim kiermasz ciast, z którego wszystkie zebrane fundusze uczniowie postanowili przeznaczyć na działającą we Wrocławiu Fundację Pozytywnej Profilaktyki. Ponadto w każdym sprzedanym ciastku była wbita flaga z wspierającym hasłem lub numerem na infolinię pomocową. Liderzy stworzyli także plakat promujący zdrowy tryb życia bez uzależnień oraz byli odpowiedzialni za wszystkie aspekty organizacyjne. Ze wszystkich zadań wywiązali się wspaniale!
Z naszym projektem odwiedziliśmy także Zespół Szkół Gastronomicznych przy ul. Kamiennej we Wrocławiu.
Łącznie udało się zebrać 1082,67 zł.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie przedsięwzięcia !!!
Data dodania: 2024-02-05 13:56:28
Data edycji: 2024-02-14 13:56:42