Projekt edukacyjny z Wydziałem DaF Uniwersytetu w Salzburgu

Uczniowie klasy 1D naszego liceum we współpracy z Uniwersytetem w Salzburgu wezmą w maju udział w tygodniowych projekcie, który w niecodzienny sposób uczy j. niemieckiego. Nauczycielami są studenci germanistyki, wydziału DaF (Deutsch als Fremdsprache), którzy w ramach programu dydaktycznego mają szansę zastosować wiedzę zdobytą podczas zajęć w praktyce.
Cele projektu:
1. poprawa umiejętności komunikacyjnych w języku niemieckim uczniów dzięki kontaktowi z native-speakerami następuje wzbogacenie słownictwa, a także poznanie nowych sposobów uczenia się i kreatywnego zastosowania język.
2.  dużą wagę przywiązujemy do pogłębienia wiedzy uczniów na temat Austrii i kultury austriackiej, z naciskiem na kształtowanie świadomości wielokulturowości i tolerancji.
3. budowanie motywacji do nauki języków obcych i pokazanie alternatywnych sposobów uczenia się.
4. wspieranie kreatywności językowej, umiejętności pracy w grupie oraz sztuki autoprezentacji w języku obcym- umiejętności szczególnie ważne na rynku pracy
5. pokazywanie dróg do samodzielnej nauki
-------------------------------------------------------
W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa zostanie wdrożona innowacyjna forma projektu- zajęcia odbędą się w formie zdalnej na platformie do spotkań zoom.

Data dodania: 2021-03-07 14:28:31
Data edycji: 2021-03-07 14:56:02