Program z Pandą (WWF)

Miło nam poinformować, że szkoła nasza przystapiła do programu edukacji ekologicznej prowadzonego przez WWF. Program obejmuje różne formy zajęć i różne tematy związane z ochroną gatunków zagrożonych i zmianami klimatycznymi. Dzięki przystąpieniu do programu uczniowie poznają najnowsze danie dotyczące zmian przyrodniczych, nauczą się jak obserwować zwierzęta, jak pomagać gatunkom zagrożonym. Wezmą udział w ciekawych zajęciach prowadzonych na podstawie materiałów przygotowanych przez najlepszych specjalistów od edukacji ekologicznej. Program będzie realizowany od marca do grudnia 2021. Spotkajmy się na wybranej ścieżce edukacyjnej.

„Wybierz się w podróż różnorodności przyrodniczej, pozwól poprowadzić się przez lasy, gęstwiny, łąki i odkrywaj, co w trawie szumi i piszczy! Zajrzyj do okolicznego parku albo rzuć okiem na szkolną murawę - może zobaczysz lub usłyszysz to, czego wcześniej nie udało ci się zauważyć? Życie na naszej planecie przyjmuje najróżniejsze formy, gatunki są związane ze sobą niewidzialnymi nićmi powiązań. Gdy te nici zostają zerwane przez działalność człowieka, zaburzamy przyrodnicze współzależności, populacje zaczynają walkę o przetrwanie i znikają z miejsc, gdzie wcześniej występowały. Nam, ludziom, często wydaje się, że jesteśmy ponad tą siecią, eksploatując zasoby planety, żyjąc w swoich betonowych habitatach i odcinając się od natury. A przecież jakość stanu środowiska ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Przekonujemy się o tym w miastach przegrzanych bez zieleni, miejscowościach, gdzie trudno złapać oddech w sezonie grzewczym, czy nie mając gdzie wyjść, by pobyć choć na chwilę w kontakcie z naturą, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.”

Data dodania: 2021-03-19 08:18:36
Data edycji: 2021-03-19 08:19:39