Europejski Dzień Języków - Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Danuty Siedzikówny INKI Serdecznie zapraszamy na "Dni otwarte" w Jedynce! Piątek 12 kwietnia o godz. 18.00! W programie: przedstawienie wizji i kierunku rozwoju szkoły, prezentacja szkoły LO nr I, spotkanie z wychowawcami przyszłorocznych klas pierwszych, omówienie zasad rekrutacji.

Europejski Dzień Języków

26 wrzeÅ›nia Å›wiÄ™tować bÄ™dziemy Europejski DzieÅ„ JÄ™zyków. W tym roku obchodzony jest on po raz dwudziesty! Z powodu okrÄ…gÅ‚ej rocznicy bÄ™dziemy Å›wiÄ™tować przez 2 tygodnie.

ZespóÅ‚ nauczycieli jÄ™zyków obcych ogÅ‚asza konkurs w ramach Ligi Klas. Każda klasa ma do wykonania trzy zadania i ma na to czas od 24.09 do 8.10. Zadania realizujecie na godzinie wychowawczej w trzech grupach, a sÄ… to trzy zadania:

1) 1- minutowy filmik, który ma zaprezentować pytanie „Jak siÄ™ masz?“ w jak najwiÄ™kszej iloÅ›ci jÄ™zyków Uwaga! Liczy siÄ™ kreatywność! :)

2) Projekt nadruku na koszulkÄ™, upamiÄ™tniajÄ…cÄ… 20-ty Europejski DzieÅ„ JÄ™zyków*

3) Prezentacja pt. „FALSE FRIENDS - nie daj siÄ™ zwieść, Polaku!“ **

Każda z trzech grup wybiera lidera, który wysyÅ‚a pracÄ™ w terminie do 8 października na adres: lucyna.samerson@lo1.wroc.pl

* Projekt powinien dotyczyć jÄ™zyków, nie krajów. Nie używajcie flag i tym podobnych.

Możecie użyć do trzech kolorów maksymalnie!

Potrzebujemy prostego projektu, który nie jest zbyt skomplikowany i nie posiada maÅ‚ych detali.

Maksymalna powierzchnia nadruku wynosi 30 cm x 30. Przygotujcie papier o odpowiednich wymiarach.

Projekt nie może zawierać logo lub materiaÅ‚ów należących do osób trzecich i chronionych prawami autorskimi.

** Oceniania bÄ™dzie oryginalność i liczba ujÄ™tych jÄ™zyków obcych

Poza tym na lekcjach jÄ™zyków obcych czekajÄ… was poza-książkowe zadania i/lub projekty.

Data dodania: 2021-09-21 20:19:09
Data edycji: 2021-09-21 21:57:21