Dzień promocji polskich służb mundurowych

We wtorek 24 października, w ramach "Dnia Munduru", gościiśmy w naszym Liceum przedstawicieli służb mundurowych następujących formacji: Straż Więzienna Zakładu Karnego Nr 1, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji i Wojska Polskiego. Straży Więziennej towarzyszył przeuroczy Noris – pies do wykrywania narkotyków. Młodzież klas III i IV mogła poznać tajniki pracy i możliwości zatrudnienia w poszczególnych służbach, zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć sprzęt służący do ochrony osobistej oraz do obezwładniania podejrzanych. Na dziedzińcu szkoły uczniowie mogli natomiast zobaczyć i zwiedzić wozy operacyjne, w tym pojazd służący do przewożenia osadzonych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wóz bojowy Straży Pożarnej, gdzie można było z bliska zobaczyć sprzęt ratowniczy, jakim posługują się strażacy w swojej codziennej służbie.

Data dodania: 2023-10-25 08:43:49
Data edycji: 2023-10-25 08:50:59