Aniołkowe granie

Nasza placówka w tym roku szkolnym 2020/2021 dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Aniołkowe granie”.

Nad projektem patronat honorowy pełnią: Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk.

Nasza placówka będzie szykowała paczki dla rodziny w której mamy szóstkę dzieci:

Jakuba S. (5 lat), Igora M. (6 lat), Jakuba G. (4 lata), Aleksandrę G. (2 lata), Lenę Ż. (9 lat) i Jagodę N. (1 rok)

Nawiązałam kontakt z rodziną zastępczą, Pani nie ma konkretnych oczekiwań co do paczek. Potrzebne są artykuły codziennego użytku np. pieluchy, chusteczki nawilżane, szampony i płyny dla dzieci, pasty do zębów, szczoteczki, proszki do prania, ubrania, książeczki, zabawki itp

Zbieramy rzeczy tylko NOWE - to szalenie ważny aspekt naszego projektu. Pamiętajmy, że cała przestrzeń jest delikatna i oparta na wrażliwości - również opiekunów tych dzieci. Zwróćmy proszę szczególną uwagę, by w paczkach nie było rzeczy używanych lub zniszczonych. Lepiej, by upominki były w mniejszej, skromniejszej formie, lecz zupełnie nowe.

Przekażemy paczki po wcześniejszym umówieniu z rodziną. Paczki możemy dostarczyć do końca lutego.

Zdaję sobie sprawę, że pandemia Nam utrudnia wiele spraw, ale mam nadzieję, że będziemy w stanie pomóc rodzinie.

Można zostawiać rzeczy na portierni gdzie będzie karton opisany „Aniołkowe granie”.

Agata Kaczmarek

(koordynator projektu)